„Kierunek praca!” – płatne staże z możliwością zatrudnienia

Jeśli skończyłeś 30 lat, szukasz pracy, jesteś osobą niepracującą - masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia.

Ruszył nabór do nowego projektu „Kierunek praca!”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Udział w projekcie jest bezpłatny. Do 24 sierpnia trwa rekrutacja do projektu – liczba miejsc ograniczona. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z płatnych staży z możliwością późniejszego zatrudnienia. Każdy staż jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb uczestników. Dodatkowym bonusem jest udział w bezpłatnych warsztatach i szkoleniach zawodowych dopasowanych do potrzeb i predyspozycji uczestników projektu. Wszyscy uczestnicy projektu mają też gwarancję wsparcia ze strony osobistego opiekuna i innych specjalistów, również tych branżowych. Udział w programie gwarantuje zwrot kosztów dojazdu na warsztaty i do miejsc stażowych. Osobom, które opiekują się dzieckiem do lat 7 lub inną osobą zależną organizatorzy zapewniają zwrot kosztów opieki podczas odbywania stażu oraz szkolenia.
Aby wziąć udział w projekcie „Kierunek praca!” wystarczy spełnić cztery podstawowe warunki: mieć 30-64 lat, mieszkać na terenie Krakowa lub powiatu krakowskiego, myślenickiego, olkuskiego, wielickiego, pozostawać bez pracy. Udokumentowany staż pracy danej osoby może mieć znaczenie już na etapie rekrutacji. Jest bowiem okazją do pozyskania doświadczenia w pracy na danym stanowisku, którego często żąda przyszły pracodawca od kandydatów, sprawdzenia się w wymarzonej pracy, nawiązania kontaktów zawodowych i wyrwania się z pętli bezrobocia. Stały miesięczny dochód (stypendium stażowe) jest dodatkowym atutem. Założeniem systemu stażowego jest sprawdzenie się na danym stanowisku, by później otrzymać zatrudnienie na etacie.

Zgłoszenia do udziału w projekcie są przyjmowane za pośrednictwem strony internetowej www.kierunekpraca.info.pl.
Projekt realizuje Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT sp. z o.o. na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów 12 626 00 95, 12 617 18 91, e-mail: kierunekpraca@inbit.pl oraz w biurze projektu na ul. Szlak 8a/5, 31-161 Kraków.
Źródło: Magiczny Kraków
2018-08-17 10:34 1068 praca, biznes

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.