Kreatywne Warsztaty Przedsiębiorczości XLX

Dnia 3 października 2018 r. w budynku MOWIS na os. Centrum C 10 odbyła się kolejna edycja Kreatywnych Warsztatów Przedsiębiorczości XLX.
W warsztatach brały udział cztery drużyny z krakowskich szkół średnich : Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości , ul. Rzeźnicza 4, XI Liceum Ogólnokształcące os. Teatralne 33, XII Liceum Ogólnokształcące, os. Kolorowe 29 a oraz Zespół Szkół Ekonomicznych nr.2 os. Spółdzielcze 6.
Dzięki zastosowanej symulacji, w czasie warsztatów  uczestnicy doświadczają tworzenie własnej (na razie wirtualnej) firmy. Pracują pod presją czasu i zagrożenia utratą finansów. Czasem muszą się zmierzyć z nieoczekiwanymi sytuacjami. Trenują swoje umiejętności pracy w grupie, a przy okazji uczą się podejmować biznesowe decyzje. Współzawodnictwo z innymi drużynami jest dla nich wyzwaniem, by być jak najlepszym i ambitnie dążyć do wyznaczonego celu. Dzięki uczestnictwu w XLX  rozwijają  swoją wiedzę dotyczącą marketingu i finansów firmy oraz umiejętności wykorzystywania swoich zasobów i radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Dziękujemy bardzo młodzieży jak i opiekunom za udział w warsztatach, wspaniałe, kreatywne pomysły uczestników na stworzenie swojego pierwszego wirtualnego biznesu, oraz miłą atmosferę.
Źródło: Biuro Stowarzyszenia
2018-10-08 09:37 1344 biznes, warsztaty, przedsiębiorczość