Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Świadomie do celu”
Uczestnictwo w wydarzeniu to okazja dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy do zapoznania się aktualną sytuacją panującą na lokalnym rynku pracy, szeroką bazą ofert pracy zaprezentowanych przez wystawców, planami rekrutacyjnymi firm, które poszukują pracowników, a także szansa bezpośredniego spotkania z potencjalnymi pracodawcami. Przewidujemy, że w planowanym wydarzeniu weźmie udział około 90 wystawców, pochodzących głównie z lokalnego rynku pracy. Obecne będą firmy poszukujące pracowników oraz instytucje zewnętrzne, które przedstawią uczestnikom targów ofertę pomocy w zakresie podnoszenia kompetencji zawodowych.
Tut. Urząd uruchomi także stanowisko doradców zawodowych, z których pomocy będą mogły skorzystać zainteresowane osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Doradcy chętnie pomogą uczestnikom targów w wyborze odpowiedniej pracy, zgodnej z umiejętnościami i zainteresowaniami, udzielą informacji jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą, a także pomogą w napisaniu życiorysu czy też listu motywacyjnego.
Informujemy, że podczas wydarzenia utworzona zostanie specjalna strefa przedsiębiorczości, do której Urząd zaprosił przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego, a także innych instytucji wspierających rozwój biznesu, którzy będą udzielali porad zainteresowanym pracodawcom i przedsiębiorcom. Do strefy zapraszamy także wszystkie osoby planujące otworzyć działalność gospodarczą, które potrzebują wsparcia finansowego lub merytorycznego. W programie Targów zaplanowano również organizację bezpłatnych warsztatów, podczas których zaproszeni specjaliści podzielą się praktycznymi radami związanymi z otwarciem i prowadzeniem firmy.
Poniżej prezentujemy harmonogram warsztatów, które zostaną podzielone na 3 panele:
Panel I – godz. 10.30 - 11.30 – warsztaty „Zasady, warunki i kwoty dofinansowania do działalności gospodarczej w ramach projektów Unijnych”, które poprowadzą specjalista z Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, a także pracownik Grodzkiego Urzędu Pracy. Głównym celem warsztatów jest zaprezentowanie osobom bezrobotnym warunków i zasad ubiegania się o dofinansowanie, a także przedstawienie praktycznych porad związanych z uzupełnianiem wniosku.
Panel II – godz. 11.45 – 12.15 – warsztaty prowadzone przez specjalistę z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych: „Działalność gospodarcza – ulga na start, preferencyjne składki – warunki, uprawnienia, skutki”. Uczestnicy wykładu zostaną zaznajomieni z aktualnie obowiązującymi przepisami związanymi z obowiązkiem opłacania składek ZUS, ich wysokością oraz warunkami skorzystania z ulgi na start.
Panel III – godz. 12.30 – 13.45 – warsztaty przedstawiciela Urzędu Skarbowego: „Obowiązki podatnika w związku z rozpoczęciem działalności gospodarczej”. Głównym celem wykładu jest przedstawienie przyszłym przedsiębiorcom zobowiązań względem US jakie wynikają z prowadzenia działalności gospodarczej oraz przekazanie uczestnikom wiedzy związanej z przepisami dotyczącymi form opodatkowania dochodów.
W warsztatach mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane po wcześniejszym zgłoszeniu udziału.
W tym celu należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie internetowej www.gupkrakow.pl w zakładce aktualności, a także w siedzibie tut. Urzędu (pok. 200). Podpisane zgłoszenie należy przesłać na adres: targi@gupkrakow.pl lub przekazać pracownikom pośrednictwa pracy pok. 200, 100 lub 101.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Dodatkowe informacje w sprawie warsztatów można uzyskać również pod numerem 12 68 68 252, 12 68 68 257.
Udział w Targach Pracy jest całkowicie bezpłatny.
Źródło: Grodzki Urząd Pracy