Małopolskie Dni Rodziny od soboty w całym regionie

Przez ponad tydzień, od 12 do 20 maja w całej Małopolsce odbędą się Małopolskie Dni Rodziny, a w ich ramach mnóstwo ciekawych wydarzeń i spotkań. 
Będzie to doskonała okazja do zwiedzania muzeów, wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych, akcjach zdrowotnych czy bezpłatnego przejazdu pociągiem Kolei Małopolskich.

Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Twoim mieście.
W maju już po raz drugi Marszałek Województwa "oddaje klucze" do regionu małopolskim rodzinom, zapraszając wszystkich Małopolan do włączenia się w regionalne obchody „Małopolskich Dni Rodziny”inicjatywy Samorządu Województwa Małopolskiego – dającej możliwość spędzenia wspólnie czasu podczas imprez i wydarzeń zorganizowanych przez województwo i podległe mu instytucje.

W tych dniach, w różnych miejscach Małopolski, będzie można wspólnie bawić się na piknikach, koncertach, brać udział w grach terenowych, wycieczkach i warsztatach. Podsumowaniem regionalnego świętowania będzie ekologiczny piknik rodzinny organizowany 20 maja w Parku Jordana w Krakowie, na który już dzisiaj organizatorzy serdecznie zapraszają.

Wśród propozycji przygotowanych z okazji Małopolskich Dni Rodziny znajdują się m.in. :

darmowe przejazdy Kolejami Małopolskimi z Krakowa do Wieliczki i z powrotem połączone z możliwością darmowego wejścia do Tężni Solankowej w Wieliczce (w sobotę 19.05) ilość miejsc ograniczona,

darmowe (lub za symboliczną złotówkę) wejście dla rodzin do muzeów – instytucji Województwa Małopolskiego: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, atrakcje dla dzieci w Kinie Kijów (czytanie na ekranie, pokaz bajek, niedziela 13.05. i niedziela 20.05.),

wśród propozycji dla nieco starszych: Weekend z Funduszami - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (sobota 12.05. Rynek Tarnów i sobota 19.05. Rynek Nowy Sącz), odbędą się też pokazy masażu (w Szkole Policealnej Masażu Leczniczego w Krakowie), dni zdrowia i urody (w Szkole Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych w Nowym Sączu oraz Zespole Jednostek Edukacyjnych WM w Gorlicach), rodzinne gotowanie (w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach), dzień profilaktyki jamy ustnej (w Krakowskiej Medycznej Szkole Policealnej), a w małopolskich szpitalach – spotkania, wykłady i porady w ramach akcji „Zdrowa rodzina”,

najmłodszych powinien zainteresować Piknik Rodzinny w Myślenicach Zarabiu - sobota 19.05. i Piknik Rodzinny w Parku Jordana - niedziela 20.05. Wśród atrakcji są koncerty dla dzieci, konkursy, pokazy, gry terenowe, warsztaty przyrodnicze, darmowe sadzonki drzew i wiele innych atrakcji dla małych i dużych.
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
2018-05-11 12:43 848 rodzina, piknik, spotkania

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.