Serdecznie zapraszamy do udziału w międzypokoleniowym i międzysąsiedzkim wydarzeniu „Święto alei Artystów”, które odbędzie się w niedzielę, 24 września w godz. 13.00 - 18.00 na terenie zielonym między os. Centrum D i Handlowym.

Ideą tego wydarzenia jest poznanie się mieszkańców obu osiedli. Dla tych, którzy chcą działać na swoim osiedlu ale nie wiedzą jak, przygotowaliśmy warsztaty obywatelskie z Anną Cioch współzałożycielką Stowarzyszenia Wspólne Czyżyny, dla tych, którzy czują się ogrodnikami miejskimi mamy warsztaty ogrodnictwa z Anną Lewanowicz-Domino, które zakończą się akcją posadzenia ponad 600 cebul kwiatowych. Ponadto będzie wystawa „Poznajmy się” przygotowana przez fotografa Jerzego Karnasiewicza, na której pokażemy prace artystów związanych z osiedlami Centrum D i Handlowym. Dla dzieci przygotowaliśmy rysowanie „Moje osiedle”, które poprowadzi animatorka Anna Goździk. Dla wszystkich uczestników mamy słodki poczęstunek oraz niespodzianki.

Projekt "Święto alei Róż” jest realizowany przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków (stąd mamy na nagłośnienie, na odbitki do wystawy, cebule kwiatowe, rękawice ogrodnicze, kredki, itd.) oraz dzięki zaangażowaniu wielu wspaniałych osób, instytucji, organizacji pozarządowych oraz nowohuckiego biznesu, m.in. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, Dzielnica XVIII Nowa Huta, Ośrodek Kultury im. K. C. Norwida, Nova Manufaktura, Bozzolo.pl, HUTA PIWA.